Ödüllerimiz

2020 Yılı Ödüllerimiz

• Stevie Awards for Great Employers (SAGE) ödül programında OPET, 3 ayrı kategoride büyük ödül olan Altın Ödül’e layık görüldü. İnsan Kaynakları süreçleri ve çalışan bağlılığına ilişkin yapılan çalışmalar ile OPET, Çalışan Bağlılığında Başarı’, ‘Çalışan İlişkilerinde Başarı’ ve ‘İnsan Kaynakları Yönetiminde Başarı’ kategorilerinde ödül almaya hak kazandı. OPET’in “Çalışan Bağlılığı” programı dünyanın önde gelen iş ödülleri programı Stevie International Business Awards’ta (IBA) da “İnsan Kaynakları Yönetiminde Başarı” kategorisinde Gümüş Ödül’ün sahibi oldu.

• OPET yılın en seçkin girişimlerinin arkasındaki liderlerin ve yönetim ekiplerinin başarılarını kutlayan CEO World Awards’da ise pandemi döneminde gerçekleştirdiği hızlı ve etkili kararları ve çalışan sağlığını merkeze alan insan kaynakları çalışmaları ile “Team of the Year” kategorisinde Bronz Ödül’e hak kazandı.

• OPET, akaryakıt istasyonlarını günün her saatinde her türlü ihtiyacın karşılanabileceği yaşam alanları haline getiren Ultramarket dönüşümünü anlattığı ‘Yeni Nesil İstasyon’ iletişimiyle Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde , ‘Otomotiv Ürün ve Hizmetleri, Satış Sonrası Ürün ve Hizmetler’ kategorisinde Gümüş Effie’nin sahibi oldu.

• OPET, dünyanın önde gelen insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric Best Employers programı kapsamında “Kincentric En İyi İşyeri Ödülü’ne layık görüldü. OPET, aynı zamanda farklı sektörlerden 32 şirketin yer aldığı listeye dahil olan tek akaryakıt dağıtım şirketi oldu.

• Uluslararası marka değerlendirme kuruluşu Brand Finance’ın, Türkiye’nin en değerli ve en güçlü markaları 2020 raporuna göre, OPET Petrolcülük A.Ş, 570 milyon dolarlık marka değeriyle Türkiye akaryakıt dağıtım sektörünün en değerli ve en güçlü markası oldu.

• Marketing Türkiye ve AKADEMETRE işbirliğiyle düzenlenen “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri”nde ‘Akaryakıt Kategorisi’nde “Yılın İtibarlı Markası” OPET oldu.

• İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA) tarafından düzenlenen PRİDA İletişim Ödülleri’nde Kurumsal Yayınlar kategorisinde OPET Kilometre Kadın Gücü Dergisi ve Yerel Değerler İletişimi kategorisinde Arkeo-Köy Tevfikiye Projesi büyük ödül kazandı.

• Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı’nın himayesinde gerçekleştirilen Üçüncü Enerji ve Doğal Kaynaklar Zirvesi kapsamında bu sene ilk kez “Enerjimiz Geleceğimiz” Kurumsal Sosyal Sorumluluk Ödülleri verildi. Enerji alanındaki en başarılı kurumsal sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştiren şirketlerin ödüllendirildiği Zirve’de OPET Kadın Gücü Projesi’yle ödülünü T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in elinden aldı.

• OPET 2016-2018 Sürdürülebilirlik Raporu, Amerikan İletişim Profesyonelleri Birliği -LACP Awards’ta Akaryakıt Kategorisinde En İyi Rapor Ödülü, Top 100’de 2’ncilik ve En Çok Gelişim Gösteren Rapor Ödülü’ne layık bulundu.

• MarTech Awards 2020 ve Türkiye’nin en teknolojik markalarının belirlendiği Tech Brands Turkey Ödülleri’nde OPET, akaryakıt sektöründe en teknolojik marka seçildi. Törende özel bir algoritma ile kişiye özel kampanyalar tanımlayan OPET Kahin Projesi de en iyi yapay zeka kullanımı kategosinde 1’inci oldu.

• Şikayetvar.com üzerinden iletilen müşteri şikayetleri sonuçlarına göre ölçümlenen “Ace Awards Ödülleri”nde Akaryakıt Sektöründe Mükemmel Müşteri Deneyimi 1’incisi OPET oldu.

• Dijital pazarlama iletişiminin en prestijli uluslararası ödülleri arasında yer alan MIXX Awards Türkiye Ödülleri’nde Opet, Kadın Gücü Projesi ile Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü’nde altın, Anlat Troya Projesi ile Kar Amacı Gütmeyen/Kamu Hizmetleri’nde bronz ödül kazandı.

• EGD (Enerji Gazetecileri Derneği) tarafından OPET Kadın Gücü Projesi kapsamında kadın istihdamına sağladığı katkı nedeniyle OPET Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Öztürk’e onur belgesi verildi.

• 2020 Stevie Sales & Customer Service Awards’da “Kişiselleştirilmiş Akıllı Kampanya Öneri Sistemi” ile Gümüş, “Bayi Dedektifi Projesi” ile ise Bronz ödülün sahibi olduk.